Kendinizi mutlu hissetmek için arkadaşlarınızla hasret giderin

Modern hayatın yüksek temposu içerisinde sosyalleşmek için zaman bulmak, özellikle ailesi olanlar için imkansız bir görev olabiliyor.

Arkadaşlarınızı aramak bile, trafiği aşıp işe yetişmeye çalıştığımız, müşterilerden gelen e-postaları eksiksiz yanıtlamaya çalıştığımız zamanlarda sürekli ötelediğiniz bir görev haline gelir. Oysa arkadaşlarımızla kısa bir sohbet bile hem fiziksel hem de ruhsal sağlığımız açısından çok önemlidir.

İş hayatının üzerinizde yarattığı baskıyı gidermek için, arkadaşlarınızla sohbet etmekten daha etkili bir çözüm yoktur. Bu yüzden arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz buluşmaları ajandanızda ötelememeye gayret edin.

Eğer yüz yüze buluşmaya vakit bulamıyorsanız, üzülmeyin. İletişim çağının tüm araçları sizin hizmetinizde. Başta sosyal medya siteleri olmak üzere, cep telefonları ve tablet bilgisayarları aracılığı ile bulunduğunuz her yerden düşüncelerinizi ya da yaşadıklarınızı sevdiklerinize duyurabilirsiniz.

Eğer uzun mesai saatleri içinde arkadaşlarınızla aynı masa etrafında toplanmakta zorlanıyorsanız, teknolojiden yararlanın. Arkadaşlarınıza e-mail atmayı deneyin, Whatsapp gibi mesaj programları ile hatırlarını sorun ya da sosyal medya sitelerinden irtibata geçin. Tabii en güzeli, onları arayıp seslerini duymak olacaktır.

Hatta sosyal medya hesaplarından yakınlarda bulunduğunuz anları kollayıp, spontane olarak bir buluşma da düzenleyebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla görüşmenin en güzel yolu, buluşmaları toplantı gibi sabitlemektir. Mesela her ayın ilk perşembesi lise arkadaşları ile aynı yerde buluşmaya ne dersiniz? Bu şekilde her defasında yeniden organizasyon yapmanız, insanları toparlamanız gerekmez.

Bu buluşmaları sadece oturup sohbet etmek üzere planlamayabilirsiniz de. Evde toplanıp film izlemek, havanın güzel olduğu zamanlarda sahil yolunda yürümek ya da dışarı çıkıp kareoke’ye gitmek gibi ortak zevklerinize göre farklı organizasyonlar yapabilirsiniz.

Geri