Kahkahalarla gülün!

Bir dakika kahkaha atmanın 45 dakikalık antrenmana eşdeğer olduğu söylenir. Bu verinin ne kadar bilimsel bir araştırma ile elde edildiği bilmesek de gülmenin fiziksel ve zihinsel pek çok yararı olduğu kesin. Gülme işlemi sırasında beyinde üretilen endorfin isimli hormonun uykuyu düzenlemekten stresi azaltmaya kadar pek çok faydası vardır. O halde gelin, hayatımıza daha fazla neşe ve gülümseme katmanın beş yolunu öğrenelim;

  1. Bir dahaki sefere spor salonuna gittiğinizde, gülen suratla antrenmana başlamaya ne dersiniz? Unutmayın, gülümsemek de kaslarınızın çalışmasını sağlar. Hem de 15 kasınızın aynı anda çalıştırır.
  2. Sevdiklerinizle beraber bir stand-up gösterisine gidin. Artık pek çok yerde, yeni stand-up komedyenlerinin gösterilerini makul fiyatlara izlemek mümkün.
  3. Dışarı çıkın ve çocuklar gibi eğlenin. Hatta daha iyisi çocuğunuzla beraber eğlenin, oynayın. Çocuğunuz yoksa, mutlaka bir akrabanızın ya da arkadaşınızın çocuğu vardır. Onunla vakit geçirin. Kelimenin tam anlamıyla çocuklar gibi eğlenin.
  4. En sevdiğiniz komedi dizisinin DVD’sini alın, bölümleri arka arkaya izleyin. Tavsiye isterseniz “Bir Kadın ve Bir Erkek”in DVD’sini önerebiliriz.
  5. Arkadaşlarınıza muziplik yapın. Hatta onlarla aranızı bozmayacak bir eşek şakası bile yapabilirisiniz.

Geri