Dans ederek zayıflamaya var mısın?

Formda bir vücuda kavuşmak için akla ilk gelen yöntem spor salonuna yazılıp koşu bandının üzerine çıkmaktır. Ancak yorucu mesai saatlerinin ardından ayaklarınız spor salonuna geri geri gidiyor olabilir. Hafta sonları ise değerli vaktinizi arkadaşlarınızla eğlenmek yerine, ağırlıkları kaldırarak harcamak istemiyor olabilirsiniz. Neyse ki forma girmek için tek alternatifiniz spor salonuna gitmek değil. Daha zevkli alternatifler de mevcut. Mesela dans etmek gibi!

Pek çok şehirde sevgilinizle ya da arkadaşlarınızla gidebileceğiniz dans kursları mevcut. Öğrenmeye başladığınız dans ister salsa olsun ister tango fark etmez... Tüm dans çeşitleri yüksek oranda enerji harcamanızı sağlar. Yani yüzmek, bisiklete binmekten farkı yoktur. Üstelik, diğer tüm egzersiz alternatifleri içerisinde belki en eğlenceli olandır. Sadece zayıflamanıza yardımcı olmakla kalmaz, sizi daha esnek hale de getirir.

Ve hepsinin ötesinde, en çok ihtiyacınız olan yeri, kalçaları, basenlerinizi ve bacaklarınızı çalıştırır. Şimdi size soruyoruz; Hem hayalinizdeki vücuda kavuşmanızı sağlayacak hem de özgüveninizi artıracak daha eğlenceli bir spor biliyor musunuz?

Geri