Basın Bülteni

BİTKİSEL TATLANDIRICI CANDEREL GREEN TÜRKİYE'DE

Şekerin zararlarından uzak durmak fakat şeker tadından vazgeçmek istemeyen herkes için yepyeni bir alternatif!

Güney Amerika'da yüzyıllardır kullanılan "tatlı mucize" Stevia bitkisinin yapraklarından elde edilen bitkisel tatlandırıcı Canderel Green; formuna ve sağlığına dikkat eden herkese şekere alternatif olarak sunuluyor.

Anavatanı Güney Amerika olan ve Brezilya, Arjantin, Paraguay gibi ülkelerde yüzyıllar boyunca yerliler tarafından kullanılan Stevia bitkisi, doğanın en tatlı hediyesi olarak karşımıza çıkıyor. Stevia Rebaudiana adını taşıyan ve yerli halk tarafından “Tatlı Yeşillik” olarak adlandırılan bitki, şekerin yerine doğal bir alternatif olarak kullanılıyor.

Stevia, yapraklarındaki tatlı mucize keşfedildiği günden bu yana; ABD, Japonya, Fransa, İsviçre, Çin, Avusturalya, Yeni Zelanda, Kore ve Meksika başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak ve güvenle kullanılıyor. Şekerden 300 kat daha tatlı olan Stevia özleri, kalori alımına dikkat edenler, beslenme şeklinde şeker miktarını azaltmak isteyenler için şekere karşı doğal bir alternatif olarak görülüyor. Yapılan çalışmalar, kandaki glukoz seviyelerini değiştirmediği görülen Stevia bitkisinin, diyabet hastaları tarafından da güvenle kullanabileceği belirtiliyor.

Canderel Green'in içeriğindeki Stevia bitkisinin tatlandırıcı özelliği, yapraklarından elde edilen Reb A (Rebaudiosid A) isimli doğal özden geliyor. Şekerden 300 kat daha tatlı olan Reb A sayesinde Stevia bitkisi şekere tamamen doğal bir alternatiftir. Stevia bitkisinin tatlandırıcı olarak kullanımı ise ilk kez 1889 yılında botanik uzmanı Antonio Bertoni tarafından gözlemlendi. Yapraklarından ilk kez tatlı madde çıkaran Paraguaylı kimyager Dr. O. Rebaudi anısına bitkiye, Stevia Rebaudiana adı verildi. Stevia bitkisi, Kasım 2012’de Paraguay Cumhurbaşkanlığı tarafından "genetik miras" olarak ilan edilerek koruma altına alındı.

Stevia bitkisini daha yakından tanımak için Global Stevia Enstitüsü’nün internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Doğanın en tatlı hediyesi olan Stevia’nın doğal özü, dünyaca ünlü tatlandırıcı markası Canderel ile Türkiye’de "Canderel Green" olarak satışa sunuluyor. Bitkisel tatlandırıcı Canderel Green; Tablet ve Toz formlarında tüketicilerle buluşuyor.

Canderel Green Tablet : 14,25 TL
Canderel Green Toz : 11,45 TL
Detaylı Bilgi İçin: On İletişim | 0212 291 18 48 İpek Özgüden Özen (ipek.ozguden@oniletisim.com) Efkan Kula (efkan.kula@oniletisim.com)